Jdi na obsah Jdi na menu
 


Náš úspěch v chovu chausií

chausie

article preview
Sheryl Koontz, která je ve výboru TICA pro chausie, vybrala naší odchovanou chausii F2 Terry (viz.dole), jako jednu ze tří chausií, které by zvolila do chovného programu. Jsme tím velmi potěšěni
 

 Throwing these out here. Examples of what look/coloring should be on Chausies. We have a brown ticked tabby baby, a black grizzled adult and an F1 baby.  Excellent examples of the breed, generations, that they are.  Correct in color and type.  These are the correct colors for the breed and what we breed for.  This is what I expect to see as a 22 year breeder of Chausie Cats. 
It is NOT possible to determine a % of any cats wild genes other than an F1.  When you look at some kittens vs. others or adults, you will get a clear idea of who has a higher % in their background and who was bred with the perfect cat in the mind of the breeder. 
If you are buying a pet, it does not matter who you select, purchase the one you think is the most adorable. As a breeder when you purchase, choose wisely.. 
The goal is to have all Chausies in the lower generations look as much like a Jungle cat as possible eventually. We have not met that goal yet as breeders.  I would love to have the 3 cats I added the photos of in my program.

Vyhazuji je sem. Příklady toho, jaký vzhled/barva by měla být na Chausie. Máme hnědé zaškrtnuté mourovaté miminko, černého prošedivělého, dospělého a mládě F1. Vynikající příklady plemene, generace, které jsou. Správně v barvě a typu. Toto jsou správné barvy pro plemeno a to, pro co chováme. To je to, co očekávám, že uvidím jako 22letý chovatel Chausie Cats.
NENÍ možné určit % jiných divokých genů koček než F1. Když se podíváte na některá koťata vs. ostatní nebo dospělí, získáte jasnou představu o tom, kdo má ve svém původu vyšší % a kdo byl odchován s dokonalou kočkou v mysli chovatele.
Pokud si kupujete domácího mazlíčka, nezáleží na tom, koho vyberete, kupte si toho, o kterém si myslíte, že je nejrozkošnější. Jako chovatel při nákupu vybírejte moudře..
Cílem je, aby všichni Chausie v nižších generacích nakonec vypadali co nejvíce jako kočka z džungle. Tento cíl jsme zatím jako chovatelé nesplnili. Rád bych měl ve svém programu 3 kočky, jejichž fotky jsem přidal.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Poslední fotografie


FotoalbumArchiv

Kalendář
<< březen / 2023 >>


Statistiky

Online: 5
Celkem: 1427371
Měsíc: 11338
Den: 263